Tallinn kutsub

Valge jalutuskäik

LIFT11 soovitab ka teisi linnaruumiprojekte:

Korraldaja: Kumu
Näitus: gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur
Autor: Escoitar.org
Asukoht: Kumu kunstimuuseum ja Kadrioru park
Kestus: 13. mai – 25. september

 

 

„Valge jalutuskäik” on geograafiliselt kohandatud helikõnd, mis põhineb 2011. aasta jaanuaris ja veebruaris Kadrioru pargis tehtud salvestustel, intervjuudel ja heliettekannetel. Nende materjalide alusel on loodud Kumu lähiümbrusega seonduv mittelinaarselt kulgev lugu, mis tegeleb heli rolliga individuaalse ja kollektiivse mälu kujunemises.
Tavaliselt annavad turistlikud audiogiidid meile teavet kohtadest, mida arvatakse kõigi huvi all olevaks. Escoitar.org seab sellise audiogiidide kasutusviisi ja nende läbi ettekantava ametliku jutustuse küsimuse alla. Meie eesmärgiks on vana formaadi dekonstrueerimine ja uue kujundamine, mis oleks avatud elanike kollektiivsele mälule ja ühendaks selle reaalajas toimuvaga. Seda võib pidada sekkumiseks linnaruumi tajumisse, seda võib mõista pideva tegevusjadana, performantsina ja kollektiivse mälu toimimisena.
Erinevad helid on Kadrioru parki laiali pillutatud. Satelliidiga ühenduses olev kaasaskantav GPS-seadeldis reageerib ringiliikumisele ja kui jalutaja satub heli raadiusesse, hakkab see mängima.

Jalutuskäiguks vajalikke seadmeid – Android-mobiiltelefoni ja kõrvaklappe – saab ID-kaardi alusel laenutada Kumu infolauast. Külastaja saab kaasa ka Kadrioru helikõnni kaardi.

 

 

Escoitar.org

Escoitar.org on grupp, mis koosneb helikunstnikest, arendajatest, antropoloogidest, muusikateadlastest ja aktivistidest, kes tegelevad heli, auraalse mälu ja kultuurilise tegevuse eetilise rakendamisega. Nad kasutavad avatud lähtekoodiga tehnoloogiaid sotsiaalse aktiveerimise põhiideena. Nad on loonud interaktiivseid helikaarte, installatsioone, helikõnde, performantseid jms, näidates aktiivse kuulamise kasulikkust. Viie tegutsemisaasta jooksul on Escoitar.org esinenud näitustel ja festivalidel nagu ZKM, Laboral, Sonar jne.

escoitar.org