Tallinn kutsub

Observatorio

LIFT11 soovitab ka teisi linnaruumiprojekte:

Korraldaja: Kumu
Näitus: gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur
Autor: Clara Boj & Diego Diaz
Asukoht: Radisson Blu hotell Tallinnas katuseterrass Lounge 24
Kestus: 13. mai – 25. september

 

Installatsioon „Observatorio” visualiseerib traadita internetivõrkude tiheduse linnaruumis. Radisson Blue hotell Tallinna katuseterrasil asub modifitseeritud pikksilm, mille abil saavad külastajad lisaks Tallinna kesklinna klassikalistele vaatamisväärsustele veenduda selles, et ajaloolised hooned on tihedat kaetud kõige tänapäevasemate kommunikatsioonivõrkudega. Tallinna kesklinna piirkonnas registreeritakse wifi-võrgud ning visualiseeritakse need Kumus reaalajas projektsioonina. Sel moel tehakse muidu nähtamatud kommunikatsioonivood nähtavaks.

Boj ja Díaz peegeldavad oma tööga seda, kuidas infotehnoloogiad linnaruumi muudavad. 21. sajandi algul kummardati wifi-kommunikatsiooni kui kõige odavamat ligipääsu globaalsele võrgule, mis peaks olema avatud kõigile kodanikele. Majanduslikud, sotsiaalsed, eetilised ja õiguslikud põhjused on selle utoopia vahepeal taas suhteliseks muutnud. Ometi määravad meie taju ja suhtlemise ümbritseva tegelikkusega andmete pidev ülekandmine ja võimalus igas suvalises paigas internetti sisse logida. „Observatorio” näitab uut linnamaastikku, hübriidlinna, mis koosneb nii hoonetest kui ka arvukatest võrkudest ja informatsioonilistest kommunikatsiooni sõlmpunktidest. Reaalne ja virtuaalne ruum pannakse installatsioonis piltlikult kattuma.

 


Clara Boj & Diego Diaz

Clara Boj ja Diego Diaz on koos töötanud alates 2000. aastast. Mõlemad omavad doktorikraadi kaunites kunstides Valenica Polütehnilisest ülikoolist. Oma töödes kasutavad nad multimeedia tehnoloogiaid, et ehitada uusi seadeldisi, mis kombineeriks füüsilist ja digitaalset avalikku ruumi, luues nõnda kestva ühenduslüli sotsiaalse suhtluse uute ja vanade vormide vahel, avalike ja privaatsete keskkondade vahel.

www.lalalab.org