Tallinn kutsub

Kai

Autorid: Siiri Vallner ja Indrek Peil
Asukoht: Kalaranna 1
Kestus: 5. juuni – 1. oktoober 2011

 

 

Kultuurikilomeetri ääres asuv kai on aastakümnete jooksul lagunedes deformeerunud ning omandanud praeguseks sellise vormi, et ei sobi enam laevadele randumiseks, aga oleks ideaalne istumiseks, pikutamiseks, päevitamiseks, rulatamiseks ja kalapüügiks. Eestleitud seisukorrale sai väheste vahenditega anda uue kasutusviisi, vaadates üle kaldsete betoonpindade ohutuse ning kattes need terrassilaudadega. Lauaga kaetud pinnad järgisid lagunemisel tekkinud betoontahkude kuju. Nii muutus hüljatud ja lagunev objekt taas tänapäevase linnaruumi osaks, avades Tallinna mereäärset piirkonda.

 

Siiri Vallner, Indrek Peil

Siiri Vallner on arhitekt. Omandanud eriala Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas; õppinud ka USAs Virginia Polytechnic Institute and State Universitys. Asutajaliige ja arhitekt büroodes HEAD Arhitektid ja Kavakava. Tähtsamad tööd: Okupatsioonide muuseum Tallinnas, Lotte lasteaed Tartus, Tartu ülikooli Narva kolledži uus hoone Narvas ja Kultuurikatel Tallinnas. Pälvis 2009. aastal esimesena noore arhitekti preemia; on saanud Eesti Arhitektide Liidu konkursi „Eramu 2006−2007” peapreemia ja kahel korral Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Indrek Peil on arhitekt. Omandanud eriala Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas. Asutajaliige ja arhitekt büroos HEAD Arhitektid; teeb koostööd arhitektuuribürooga Kavakava. Tähtsamad tööd: Okupatsioonide muuseum Tallinnas, Lotte lasteaed Tartus, Tartu ülikooli Narva kolledži uus hoone Narvas ja Kultuurikatel Tallinnas. Pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja Eesti Arhitektide Liidu konkursi „Eramu 2006−2007” peapreemia.