Tallinn kutsub

Helin

Autorid: Juhan Rohtla, Joel Kopli ja Koit Ojaliiv
Asukoht: Mere pst. 20, Linnahalli aluses käigus
Kestus: 5. juuni – 1. oktoober 2011

Vaikselt paremaid aegu ootavas Linnahallis enam kontserte ei korraldata, kuid 2011. aasta suvehooajaks kinnitati hoonealuse 50 meetri pikkuse ja 30 meetri laiuse tunneli lakke 10 000 heategevusmüükidest tuttavat kellukest. Nii pakkus varakult pensionile saadetud hoone kuulajale-märkajale jälle helielamust. Tuules helisev ja valguses helkiv installatsioon „Helin” oli ka selleks suveks rajatud Kultuurikilomeetri mõtteline alguspunkt.

 

 

Juhan Rohtla, Joel Kopli, Koit Ojaliiv

Juhan Rohtla on arhitekt. Omandanud eriala Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas. Töötanud alates 2006. aastast büroos 3+1 arhitektid; praktiseerinud Londonis; teostanud linnainstallatsioone Tallinnas ja Helsingis. Aastal 2011 asutas KUU arhitektuuribüroo, kus ta on ühtaegu arhitekt ja osanik.

Joel Kopli on arhitekt. Omandanud eriala Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas. Tegelenud aktiivselt muusikaga erinevates kollektiivides. Alates 2005 Arhitektuuri­büroos Pluss. Aastal 2011 asutatud KUU arhitektuuribüroo arhitekt ja osanik.

Koit Ojaliiv on arhitekt. Omandanud eriala Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas. Tegelenud videokunstiga, visuaalse meedia ja reklaamide tootmisega. Aastatel 2001−2006 produktsioonifirma Nafta asutajaliige ja produtsent. Alates 2006 büroos QP Arhitektid. Aastal 2011 asutas KUU arhitektuuribüroo, kus ta on ühtaegu arhitekt ja osanik.