Tallinn kutsub

Tänavaruumi audiotuur

Autor: Kadri Klementi
Asukoht: Roosikrantsi tänav
Kestus: 30. juuni – 1. oktoober 2011

Teksti lugesid: Jim Ashilevi, Regina Viljasaar, Justin Ions, John W. Fail, Aleksandra Muratova, Jevgenia Penkova

Täname: Virve Pulver, Tiia Teder, Klassikaraadio, Tamur Tohver, Indrek Sirkel, Martin Allik, Andreas Wagner

Tänavaruumi audiotuur from LIFT11 on Vimeo.

„Tänavaruumi audiotuur” tutvustab Roosikrantsi tänava näitel ühte iseloomulikku arhitektuurset ruumi Tallinnas, tõstes ükshaaval esile tänavat loovad elemendid, jagades nende kohta selgitusi ja põhjendusi. Helisalvestis pöörab tähelepanu sellistele aspektidele, mis igapäevases liiklemises tihti teadvustamata jäävad: tänavaruumi rikkus, liikumiskiiruse ja ruumi vastastikune mõju, tänava semiootika (tänav kui sõnumi kon-tekst), tänava grammatika (liikluskorralduse süsteemide ülesehitus) jms.

Iga huviline saab audiotuuri tasuta alla laadida, võtta kaasa failidega pleieri ja minna Roosikrantsi tänavale jalutama.

Eestikeelsed failid saate alla laadida siit

... ja inglise keeles siit
... ja vene keeles siit

 


Avamine 30. juuni 2011:

    

Kadri Klementi

 

Kadri Klementi on arhitekt ja urbanist. Lõpetanud Gerrit Rietveld Academie arhitekti erialal ja Eesti Kunstiakadeemia linnamaastike erialal. Lisaks arhitektitööle kirjutab artikleid ja esseid, õpetab lastele ruumilist mõtlemist, teeb ettekandeid (enamasti tänavatest), korraldab urbanistikaüritusi ja osaleb näitustel. Maastikuarhitektuuri Galerii asutaja. Alates 2010. aastast arhitektuuristuudio b210 asutaja ja arhitekt. Vt. http://kadri.klementi.eu ja http://b210.ee