Tallinn kutsub

Rada metsas

Autorid: Tetsuo Kondo Architects: Tetsuo Kondo, Mitsuru Maekita
Insenerid: SAPS (Sasaki and Partners): Mutsuro Sasaki, Yoshiyuki Hiraiwa
Asukoht: Kadrioru park, Jaapani aia lähedal
Kestus: 24. september – 22. oktoober 2011

Rada metsas from LIFT11 on Vimeo

 

 

Kümme LIFT11 tööd leiti avaliku ideekonkursi kaudu, kuid üheteistkümnes teos, jaapani arhitekti Tetsuo Kondo installatsioon „Rada metsas” valmis otsetellimusel ja selle ettevalmistamist alustati alles juuni alguses, kui ülejäänud festivalitöödest oli selge nägemus olemas. Sellest ka kuraatorite mõte lisada tervikusse ruumiga eksperimenteeriv arhitektuurne installatsioon, mis on konstruktiivselt põnev ja loob koos ümbritseva pargikeskkonnaga uue, poeetilise kohaelamuse. „Sageli teevad arhitektid maja puude vahele, kuid püüdsin minna veel kaugemale, kaotada piiri arhitektuuri ja looduse vahel,” selgitas töö autor Tetsuo Kondo. „Seda teost on püütud luua puudele nii, nagu oleksid need puud loodud selle teose jaoks.” Puude vahel kulgenud 95 meetri pikkust valget teerada kandis painutatud terastoru, mis püsis ilma tugedeta ise püsti ja nõjatus vaid pisut elavate puude vastu.

Kui LIFT11 ülejäänud tööde asupaigad olid selgelt kohalike kunstnike leiud, siis Tōkyōs resideeriva arhitekti installatsioonile sobis kohaks just Kadrioru park, mis on loodud rahvusvahelises disainikeeles ja mille rajajad olid samuti mujalt. Tetsuo Kondo teos sai kohaspetsiifiliseks selle kaudu, kuidas autor oli asupaika lugenud, tabanud selle eripära ja õhkkonda.

Nagu ka ülejäänud LIFT11 tööd, kutsus „Rada metsas” sinna, kuhu tavaliselt ei satuta: kulgema puude vahel, vaatama parki ja ümbrust teise nurga alt. Teos sai valmis sügisel, kutsudes kogema, kuidas loodus muutub, puud vahetavad värvi ja lõpuks oma lehtedest sootuks loobuvad.

 

 

 

 

Avamine 24. septembril 2011. Pildistas Reio Avaste:

EU–Japan Fest Japan Committee delegatsioon

Lindi lõikasid läbi Sadayuki Sakakibara — korporatsiooni Toray Industries juhatuse esimees ja EU–Japan Fest Japan Committee esimees — ning installatsiooni autor Tetsuo Kondo.

Jaanus Rohumaa, proua ja härra Sakakibara ning Tetsuo Kondo

 

Rada metsas 24. oktoobril 2011. Pildistas Reio Avaste: