Tallinn kutsub

Soodevahe Festival 17 September 2011

Soodevahe linnak läbi arhitekti silmade /
Soodevahe district seen through architect's eyes

I tried to capture the architecture of SoMu and the Bar and also the urban space they create. In front of SoMu there is a square for different activities and between SoMu and Bar there is this narrow street space for bumping into each other. I like this architecture!

I also enjoyed the site-specific live of the Oeakwhistle a lot. Thank you guys.

Püüdsin tabada SoMu ja Baari arhitektuuri ja linnalist keskkonada, mida need loovad. SoMu ees on väljak, erinevate südmuste toimumispaik, ja SoMu ja Baari vahel on kitsas tänavaruum teistlaadi põkkumisteks. Mulle meeldib see arhitektuur!

Kooslus Oeakwhistle andis mu meelest ka väga kohaspetsiifilise kontserdi. Täh kutid!

 

 

 

 

pildistas Margit Aule / pics by Margit Aule

Soodevahe District by Timo Toots

LIFT11 in Linnahall (part of Tallinn Architecture Biennale)

9 September in Linnahall, neglected concert venue opened specially for this event
Lecture by LIFT11 and Japanese architect Tetsuo Kondo
also audio-visual exhibition of LIFT11 works opened just for 1,5 hours

Pics by Margit Argus

Margit Aule (co-curator of LIFT11) talking

Tetsuo Kondo, the author of the installation Path In The Forest, talking

Installation O makes one's appearance

Grete Soosalu and Aet Ader (authors of the installation O)

Exhibition of LIFT11 works set up for 1,5 hours.

Videos by Eva Kübar, Meelis Mikker and Sören Tali.

Special thanks: Tetsuo Kondo, Tõnu Prööm, Leo Lõoke and Linnahall.

O Helsingis Kunstide ööl

26. augustil sai Helsingi Kunstide Öö publik osa kahest Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluvast projektist. Koostöös Eesti Instituudiga Soomes ilmus linna eri paikades LIFT11 installatsioon „O“ ning Eesti Majas kanti suurel ekraanil üle NO99 Põhuteatris esietenduv „sugrierror.com“.

Kell 13:20 nähti „O“-d Helsingi südames Narinkka platsil, kus „O“  Helsingi tulevikku tutvustavast konteinerist välja kasvas ja seejärel mööda väljakut ringi liikus. Kaks autoeksperimenti tegid „O“ autorid kell 15:00 Kasarmitoril – sõiduk veeres platsi keskele, auto katusel olev „O“  puhuti muusika saatel täis, lasti jälle tühjaks ning sõideti minema, nagu oleks tegu kõige tavalisema juhtumiga sel muidu vaiksel kesklinnaväljakul.

Kunstide Öö hakuks jõuti vanasse energiatootmistehasesse asutatud loomelinnakusse Suvilahti, mis koondab galeriisid,  teatrisaale, töökodasid, tsirkuse ja palju muud põnevat. Selles loomingulises keskkonnas tunnevad ennast hästi nii rulasõitjad, tänavakunstnikud kui ka lihtsalt kultuurilembesed uudistajad. Kell 18:00 võttiski seal „O“ vastu Eesti Maja ja otseülekandena sai suurelt ekraanilt vaadata NO99 Põhuteatris esietenduvat lavastust „sugrierror.com“.  „O“ aga ei jäänud rahulikuks, vaid ronis torni, kukkus sealt alla ning tekitas sellega ontlikes soomlastes palju elevust.


Kell 21:00 tuli „O“ kesklinna tagasi ning mürgeldas Senaatintoril toomkiriku ees kõrvuti tänavamuusikute, kauplejate ja teiste Kunstide Ööd nautima tulnud inimestega.

„O” otsib oma tähendust ümbritsevast ruumist ja kogejate peadest, ilmudes enamasti ettehoiatamata avalikku ruumi. Installatsioon on viiemeetrise läbimõõduga must täispuhutav pall, mis on oma kaalult nii kerge, et püsib vee peal või liigub tuule jõul.

Sõltuvalt asukohast ja kontekstist on kas argipäevast sagimist segav takistus, sportlik mänguasi või kriitiline kommentaar ümbritsevale. Just tähenduste paljusus on see, miks „O” kedagi sõltumata rahvusest, vanusest või haridusest külmaks ei jäta.  „O” autorid on arhitektid Aet Ader, Kaarel Künnap, Grete Soosalu ja kunstnikud Flo Kasearu ja Andra Aaloe.

Uurijate paigaldus

Uurijate on paigaldatud!

Detectors are installed!

 

 

LIFT11 teaser!